Українська Світова Інформаційна Мережа

.:: Новини УСІМ 14.05.2011 ::.

Про нас

УСЕМ

УСІМ

УДОСВІТА

ЗДОРОВ

ВИМІР

Український
Світ

 

Над фільмом працювала група чеських фахівців -- істориків і публіцистів. Головними його героями є учасники подій Другої світової війни -- вояки Української повстанської армії, а також багато свідків -- українців, чехів, словаків. Фільм розкриває широку панораму подій -- від перший боїв УПА до рейдів через Словаччину і Чехію й до еміграції окремих формувань на Захід. >>>
 
 
Автор романа «Твоя дитинка» Ірися Ликович: З радістю хотіла би повідомити, що наступного тиждня у Відні в інституті славістики за сприянням Алуіза Волдана відбудеться літературний вечір. Ми хотіли разом з модератором Дмитром Славовим представити Вашій увазі роман «Твоя дитинка» (уривок). Хотілося би із присутніми подискутувати про дуже важливу тему, яка, я думаю, зачіпає нас всіх, виховання дітей в Україні та інших країнах... Ми хотіли порівняти творчість взагалі з картинами відомого художника Еґона Шіле. Думаю, шо разом проведемо дуже цікавий вечір, який буде багатогранний з музичним супроводом за участю молодого композитора з Виборгу. >>>
 
 
Вже декілька місяців кожну другу неділю функціонує Міжнародний скайп-форум українців за кордоном. На останньому взяли участь представники громадських організацій Португалії (модератор Олег Гусько), Іспанії (Лариса Пономаренко), України (Володимир Лозинський), Чехії (Марія Гаврилюк), Австрії (Дмитро Славов) та інші. Було порушено проблеми законотворчества з трудової міграції програми повернення українців на Батьківщину, підготовка до Y -го Всесвітнього Форуму Українців, також налагодження трансляції скайп-форуму й легшего долучення усіх зацікавлених. Наступну сесію заплановано на неділю 05.06.2011 о  21:00 за Києвом , модератором обрано Ларису Пономаренко. Нові учасники можуть долучитися контактом по скайпу за адресою Лариси larysaponomarenko або Олега uprava@sobor.pt >>>
 
 
Нижнєкамська міська національно-культурна автономія "Українське товариство "Вербиченька" 5 травня 2011р. о 9-00 ранку на території 28 мікрорайону міста посадила "Калиновий гай". Акція відбулась у підтримку започаткування Саду Світового українства, а також у подарунок до 45-річчя Нижнєкамська, та у ознаменування 66-річчя Перемоги...
Того ж дня, 5 травня, об 11 годині в Інституті економіки, управління та права (ІЕУіП), що на проспекті Шинників 44-б, відбулася Всеросійська науково-практична конференція студентів та аспірантів «Теорія та практика іноваційного розвитку». В історичній її секції відбувся історико-біографічний захід, присвячений Герою Радянського Союзу, командуючому Південно-Західним фронтом, генерал-полковнику Михайлу Петровичу Кирпоносу (родом з Чернігівщини)
>>>
 
 
Панькевич заявив, що ВО Свобода в ситуації, коли не працює міліція і не працюють закони, "стала на захист національних інтересів львів'ян". "Якщо не працює міліція, не працюють закони, своє слово повинна сказати свідома громада", - переконаний він.
Нагадаємо, незважаючи на заборону суду, 9 травня на Пагорбі Слави у Львові представники КПУ, партій Родіна і Російська єдність розгорнули 30-метровий червоний прапор з серпом і молотом і провели мітинг. У результаті противники лівих спробували запобігти акції, проте були зупинені співробітниками МВС.
Президент Віктор Янукович запропонував генеральному прокурору Віктору Пшонці створити робочу групу з залученням представників СБУ та МВС для вивчення подій у Львові 9 травня та надання правової оцінки виявлених фактів порушення прав і свобод людини.
>>>
 
 
В передачі брали участь:
1. Історик і політолог Валерій Петрович Островський:  є замало інформації в Росії про те, що робиться в Україні.
2. Член Правління Міжнародного Союзу громадських об'єднань «Київська Русь», головний редактор петербурзької газети «Суспільство і Екологія» Сергій Анатолійович Лісовський: - Янукович, бзумовно краще ніж Тимошенко, ніж Ющенко ... розуміє що таке виробництво... його обмежують націоналісти, країни—кредитори й він у цій темі плескається, як жабеня й, що може, то робить. Про всяк випадок,  рік Берегового оголошено, це його духовний батько, на державному рівні..., рік Сергія Прокофьєва, який народився недалеко він Донецька, оголошено, як рік культури України...
3. Голова Громадського руху «Спадщина» Олександр Павлович Близнюк:
-Янукович не веде відкритої конфронтаційної політики, але  те, що він прямує дорогою покращення  відносин між Україною та Росією, я би не сказав... керівник Партії Регіонів у Львові покладав квіти до пам’ятника Бендери... а голова фракції ПР робить заяву, що кожен регіон має право на своїх героїв, Бандери, Шухевича ... за своєю суттю політика України до Росії залишилась такою ж, як була до Януковича... цей Табачник  був у  адміністрації за Кучму, який зачинав «дорослий» проект на відрив від Росії... заміну російської мови в Росії...
4. Заступник голови земляцтва донбасівців Санкт-Петербурга і Ленінградської області Костянтин Віталійович Грібачев.
>>>
 
 
Голова Донецької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів Марія Олійник вимагає притягнути до відповідальності тих, хто 9 травня 2011 року в Донецьку кинув під ноги колоні і розтоптав прапор Конгресу Українських Націоналістів.
Заяву відповідного змісту від імені обласної організації КУН написано прокурору міста Донецька і начальнику Донецького міського управління міліції.
Марія Олійник нагадала, що 8-9 травня світ відзначав 66-у річницю Перемоги над нацизмом і вшановував пам`ять загиблих у Другій світовій війні, і ці дні Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією (від 22 листопада 2004 року) оголосила днями пам`яті і примирення.
"Проте в Україні окремі політичні сили прагнуть перетворити пам`ять про війну на політичну провокацію. Їх мета очевидна - дискредитація держави й народу», - йдеться в заяві Донецького КУН.
>>>
 
 
 9 травня 2011 року о 17:30 біля посольства України в Чеській Республіці в Празі відбулася акція-протест проти вивішуванню в Україні червоних прапорів-символіки більшовизму і комунізму. Організували цю протестну акцію члени та прихильники Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода". 

...в Чехії проживає одна з найбільших українських громад у Європі. Метою заходу також було попередити українців і громадян Європейського Союзу про порушенням прав людини в Україні.
В руках учасники тримали національні, червоно-чорні революційні прапори та плакати із гаслами: "Ні червоним прапорам" "Геть московське сміття: Януковича, Табачника, Могільова!", "Комунізм=нацизм" "Свободу Ганні Сіньковій".
Під кінець акції учасники порвали червоні ганчірки та зображення Й.Сталіна.
У вічі взяли участь також російськомовні українці. Під час акцій була присутня журналістка від CTK, яка взяла у мітингуючих інтерв'ю. /
Дякуємо за співпрацю. Чеські закони забороняють, як пропаганду HAцистичних символів, так і комуністичних, але при демонстрації "пікетувальникам" було заборонено спалювати, рвати чи іншим способом глумитися над червоною шматою, але ми це зробили! Слава Україні!
>>>

 
 
Ми всі помітили щось схоже на великий синець на лівій скулі. До того ж на цьому місці був й досить помітний набряк... Формат прес-конфереції, який планувався сьогодні ввечері, звузився до двох дуже коротких заяв так само, як й після зустрічі з Віктором Януковичем, й після того Путін вирушив до аеропорту. За нашою інформацією була навіть скасована спільна вечеря, яку мав організувати на честь московського гостя Микола Азаров. Її за нашою інформацією скасували.
Декілька днів після від’їзду прем’єра Росії на державному каналі РФ в програмі «Большая разніца» вийшла  пародія на Президента України Віктора Януковича «Всємогущій», де він на слова за кадром «Зроби хоча би щось для народу» (прим.: приналежність народу не уточнюється), обліплений папірцями для нагадування, одягає рожеві пухнасті навушники, де л’ється енерґійний світовий мега-хіт «поп-денс»  1993 р.  німецької групи «СНАП» «Я захопив владу» , повторює «Не чую жодної претензії»
>>>
 
 
10.05.2011     |    Бої за гору Маківку
Бої за гору Маківку — запеклі позиційні бої, що точилися з 29 квітня до 4 травня1915 року, у ході Першої світової війни, на східному фронті, в Карпатах між підрозділами австо-угорської 55-ї піхотної дівізії І. фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів УСС) та російськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана...
2 травня 1915 року, в денному звіті командування 55 дивізії австрійської армії зазначалося:
 У дводенних боях вдалося ворогові добути частину становищ нашого відтинку, що боровся по-геройськи. Аж тут, у найгрізнішому моменті з'явилися українці. Нехай коштує, що хоче, відвічний ворог мусить бути відбитий!
Зі запалом, одушевлені правдивим патріотизмом, з розмахом як шумна буря, якій ніщо опертися не може, кинулися молоді хоробрі сини тієї країни в обороні рідної землі на ворога й приневолили його залишити те, що він вважав за здобуте. Небезпеку усунено.
>>>
 
 
12.05.2011     |    Хроніка СКУ
СКУ ВИСЛОВЛЮЄ ОБУРЕННЯ РІШЕННЯМ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПРО ОФІЦІЙНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЧЕРВОНОГО ПРАПОРА
Цим самим вони уможливили пропагування в Україні символіки радянської імперії, тоталітаризм якої засудило міжнародне співтовариство, та заявили про бажання повернути Україну до комуністичного авторитарного режиму.
А.Лозинський: ЩОДЕННИК НЕЗАЛЕЖНОСТІ – США ВИЗНАЛИ УКРАЇНУ
Фактично Сполучені Штати не зробили нічого. Вони прямо були змушені погодитися.

Виступ Голови Проводу ОУН на Бенкеті  65 ліття CУМ в Чикаґо 14.5.2011
Ми починаємо історію у себе... Хто як не ми?!

 

 
 
29.05.2011     |    Мова в Росії
Дмитро, біля 30 років,  таксист, м. Раменське:

Так у нас в Саратовській області дуже багато українських сел аж до Балашова. Й мої батьки вдома українською спілкуються. Й ті молоді, що залишаються в селі, розмовляють українською, хоча нема української школи.  Батько мій, як тільки чує українську мову, відразу нею балакає. Я сам усе розумію, але як виїхав з села, так перейшов на російську.  >>>

 

 
 
Сам митець, поспілкувавшись із земляками-мігрантами, відзначає психологічні труднощі на шляху заробітчан: «Погляд поляків на українців досить критичний через стереотипи. Особливо, якщо молода дівчина з України шукає роботу, то, звичайно, не завжди легко знайти таку роботу і спілкуватися з керівниками різних фірм…» ... Хоча організатори виставки не ставлять собі за мету подолати стереотипи, Кирило Горішній сподівається, що захід сприятиме налагодженню діалогу між культурами: «Сподіваюся, що на скромному рівні це буде спосіб шляхом фотографій і текстів, які ми підготували для виставки, познайомитися з людьми, які живуть у чужому середовищі. Поляки, наприклад, таким чином матимуть нагоду трохи ближче познайомитися із сусідами, які досить часто ігнорують один одного»... >>>
 


 

З усією душею хочу Вас попросити проголосувати за нас, за нашу країну... й 14 травня, коли буде фінал.

Надіюся на Вашу підтримку!


Завжди Ваша українка.
Міка Ньютон

 

Олексій Толкачев: За пару годин виїжджатиму з Брюсселя до Дюссельдорфа, щоб разом з командою українців вболівати за нашого "Ангела Європи". Всіма враженнями неодмінно поділюся в блозі... Нашій україночці Мікі Ньютон дуже нелегко. На ній лежить відповідальність за свою Батьківщину – гідно представити Україну на міжнародній сцені. Але вона дуже старається!
За результатами другого півфіналу «Євробачення» іноземні експерти назвали Міку Ньютон найбільш співочою, а її виступ – найгармонічнішим...
Ми нагадуємо, що СМС голосування триває під час прямого ефіру «Євробачення». Від нього безпосередньо залежить результат конкурсу для України. Номер телефону, на який необхідно надсилати СМС в підтримку України, можна дізнатися під час самого прямого ефіру. За правилами конкурсу можна надіслати до 20 СМС з одного телефону на підтримку уподобаного співака...
Бажаємо українській співачці Оксані Грицай (справжнє ім’я Міки Ньютон) віри, сил і успіху сьогодні у фіналі «Євробачення»!
>>>

 
 
Б.Данилишин, Чехія: Кажуть, що усі добрі починання добре робити у дощову погоду, тому що завжди дощ збагачує землю, дощ зволожує землю, й все, що посіяно в дощову погоду, добре проростає... хочеться, щоб ці паростки прагнення до демократичної України проросли... із Чеської Республіки...


І.Халупа, Чехія: Європейські цінності вже існують в Україні, вони існували століттями, коли ціла низка українських міст отримала магдебурзьке право. Ми всі це прекрасно знаємо. Ці європейські цінності дрімають й трошки сплять в Україні.

 


О.Толкачов, Бельгія:  За час моєї роботи в Европейському Союзі я зрозумів просту річ "Розруха починається в головах"... На жаль, українці, що проживають за кордоном, зневірились у можливості розбудови Європи... Саме українці, що прожили певний час в Європі,  знають, як мають працювати чиновники.
 

 Д.Славов, Австрія: В Чеській Республіці українці мають славну історію, й зараз українці "четвертої хвилі" створили такі громадські організації, в назві яких присутні слова динаміки: "ініціатива", "форум",  створили Театр "Джерело", відродили українські школи,  й нова організація придбала модерну  назву   "перспективи".

 
 

О.Міхалевич, Білорусь: Багато років білоруси й українці разом працювали для незалежності Білорусі й України... треба наповнити цю незалежність реальним змістом... Живе Білорусь! Слава Україні! 

 М.Петруняк, Іспанія: Україна - в Європі мільйонами своїх робочих рук, інтелектів... В закордонних країнах їх оцінили, але не оцінила влада в Україні...  зараз на Україні важко знайти професійних виконавців,  більшість виїхала за кордон... Наша газета "Європейський українець" є єдиною  газетою, яка виходить у 6 країнах. Так само жодної копійки допопмоги від України газета не отримала...

В.Райчинець, Чехія: Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні щиро Вас усіх вітає й бажає всього найкращого й багато успіхів.
 

 

 

 

А.Окара, Росія: Україна, як мережева загальносвітова структура, як тільки що ми бачили, вона актуальна, вона - потужна, бачите, скільки вона грошей пересилає в материнську Україну, й саме така мережева Україна, яка по всьому світу на Заході й в Росії. Українська діаспора створила велику (великою мірою) й Росію й російськую імперію, й Радянський Союз... А в Україні є дуже великі потужності, дуже цікаві гуманістичні цінності.

 
 
На презентацію  Міжнародної Громадської організації "Українська Європейська Перспектива", в готелъ "Савой", м. Прага, 12 травня 2011 р. організатори запросили  в Берліні 10-річну україночку Соломію Лук'янець, яка вже не один рік дивує навіть досвідчену українську публіку своїма трьома октавами та природньою виконавчою майстерністю, за що слід завдячити її молодій мамі, піаністці Олені Лук'янець.
Коли дивишся на цього "ангелочка з України" , не можеш повірити своїм очам, що це - крихітна дитина, а не мініатюрна оперна співачка.
Соломія Лук'янець: "Я приїхала до Берліну десь ... у 8 років. В українській школі  порівняно з німецькою  більше завдань задають... Як це не шкода, в школі німці не цікавляться  співом... Не знаю, чи обожнюють вони Анну Нетребко... Мій кумир - Марія Калас, з нею ще не зустрічалась... Я почала співати у 2 роки. Мама почала мене водити на музичні "кружки"... У мене прабабуся були оперна співачка. Я її не побачила, а бабусю - так. У мене бабусі не співають.
Олена Лук'янець: Я зараз з нею роблю музиканта, я не ставлю її голос... треба дуже обережно відноситься до дитячого вокалу... Вагітною [Соломією] я зіграла 5 чи 6 концертів.
>>>
 
 
Богдан Данилишин: Наше головне завдання буде направлене на формування європейських цінностей,.. об'єднання українців для работи на Україну, на перспективу розвитку держави...
Було би доцільно провести збори Світового Конгресу Українців у Празі,  у місті, яке... було опорним центром, яке давав нові паростки для розвитку демократії й на початку 20-х років й у післявоєнний період історії, й в сучасні роки у відродженні демократії в Європі...
Громадські організації можуть дуже багато зробити для об'єднання підприємців, для концентрації відповідних ресурсів на відповідних проектах, які можуть мати певний вплив в Україні, тому наша "Українська Європейська Перспектива" почала роботу над підготовкою підприємницького форуму "Київ-Прага-Інвест", який пройде у жовтні 2011 р. в Чехії...
Я 20 років займався викладацькою діяльністю в Україні, був доктором економічних наук... Я прагну продовжити свою наукову діяльність на теріторії Чеської Республіки, працюю зі студентами ряду вузів Чехії...
Зараз у Чехії працюють 7 докторів наук українців,  більше 20 кандидатів наук, думаю, що в перспективі будемо працювати над створенням наукового товариства, якогось відділення ім. Шевченка у Празі
>>>
 
 
Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг заявив, що видворення двох чеських дипломатів із України було "швидше за все помстою" за надання Чехією притулку Богдану Данилишину, колишньому міністру економіки України в уряді Юлії Тимошенко. Про це повідомило радіо "Свобода".

"Є досить ймовірне припущення, що йдеться швидше про помсту, не про те, що ми когось вигнали, а навпаки - про те, що когось залишили в республіці", - сказав К.Шварценберґ в інтерв'ю чеським засобам масової інформації. >>>

 

 
 
У потязі "Іоганес Брамс" з Праги до Відня дві щирі привабливі українки, які прибирали вагони розповіли, що працюють без вихідних 12 годин щодня за 2 Євро за годину, щоб не лише утримати  свої родини, а ще й заробити. Дивуються, як так, що в Україні злидні, хоча такої індустрії нема по цілій Європі: удесятеро більше  металургійних, машинобудівних, хімічних енергетичних підприємств,  величезні поклади руд, глінозему та вугілля. Якщо є робота, платня - низька, а взагалі ніби хтось ретельно слідкує, щоб не було достатку у людей. Під прицілом фермери, яких, як колись колгоспників, "обдирають" кожного року. На чеській залізниці на "чорних роботах" працюють майже одні українці. Й за це ще кожні два роки сплачують "клієнтам"  (оформлювачам документів) 15 %  свого невисокого заробітку. >>>
 
 
У четвер журналісти мали нагоду зустрітися у прес-центрі «Закарпаття» з Олексою Лівінським, редактором часопису «Пороги» (Прага, з 2005), колишнім журналістом газети «Старий Замок» (1997-2006).
Більшу частину своєї мови гість зосередив перш за все на українській діаспорі в Чеській Республіці, супроводжуючи свої слова міні-презентацією. Пан Олекса розповів, що сьогодні в 10-мільйонній Чехії, згідно перепису населення, який відбувся у березні цього року, живе близько 130 тисяч українців, з яких близько 40% – закарпатці. Серед цієї найчисленнішої в Чехії діаспори 40 тис мають дозвіл на постійне проживання.
У тогочасних чеських мас-медіа не було зовсім ніякої об'єктивної інформації про Україну, тільки кримінал та спорт.
Натомість інформаційний вибух стався з Помаранчевою революцією, коли чеські ЗМІ заполонили новини з України. Події висвітлювалися доволі об'єктивно і українська діаспора почала активне життя.
...відповідні зміни в чеському законодавстві у 2006 році допомогли багатьом українцям легалізувати своє становище в Чехії. Новий занепад у самоусвідомленні українців у Чехії стався у 2009 році, коли на Україні почалася газова криза... "Маємо рубрику "Четверта хвиля", де роз'яснюємо людям закони про міграцію, всі новинки, цифри, факти, різні поради в цій галузі".
Адже, за словами редактора часопису, наші земляки не мають часу читати, адже переважну більшість часу вони працюють 13-14 годин на добу.
>>>
 
 
Нмецька преса: Demjanjuk nach Verurteilung frei Після вироку Дем'янюка... звільненоЗ вироком  у справі Дем'янюка рано говорити  про кризу правосуддя у Німеччині, тому що усі процедурні правові дії  у пошуках справедливості ще не закінчено.  Слід не забувати, що Німеччина - країна яка потерпіла поразку у другій світовій війні, й поки що знаходиться під пильним політичним контролем переможців, право бути якими  претендують три країни: США, Росія й Україна. Нова владна команда в Росії змінила свої політичні орієнтири у 2000 році із приходом до влади силових структур  підкоривши усі три гілки влади  у державному будівництві й  намагається політично узалежнити одного із основних переможців другої світової війни , Україну, яка із зближенням з переможеною але зміцнілою  Німеччиною у Європі й НАТО, сприятиме кардинальній зміні головних політичних гравців на геополітичній карті світу.
Однак,як показав процес, Німеччина й Україна шукають компроміс не між собою, а для своїх "кураторів".. Особливо це було замітно за тиждень до вердікту на суді в Баварії. Присутні на суді німці не приховували своєї думки , що Дем'янюка буде виправдано. Українці ж, розуміючи складне становище німецького керівництва, прогнозували засудження із певними компромісом щодо українців.  Основна битва  правових держав за справедливість розгорнеться на заключному процесі, коли буде позбавлено право апеляції.
Після вироку суду першої інстанції ані слова не промовив й сам Іван Дем'янюк, витримка якого допомогла поліпшити стан справи у боротьбі за справедливість.
 
 
 Архів випусків
 
      192 191
  190 189 188 187
  186 185 184 183
  182 181 180 179
  |2011|
      178 177
  176 175 174 173
  172 171 170 169
  168 167 166 165
  164 163 162 161
  160 159 158 157
  156 155 154 153
  152 151 150 149
  148 147 146 145
  144 143 142 141
  |2010|
      140 139
  138 137 136 135
  134 133 132 131
  130 129 128 127
  126 125 124 123
  122 121 120 119
  118 117 116 115
  114 113 112 111
  110 109 108 107
  106 105 104 103
 |2009|
 

Форум       

Блог          

Календар    

Підписка  УСІМ

Відписка  УСІМ

 Архів випусків
 
  102 101 100 99
98 97 96 95 94
93 92 91 90 89
88 87 86 85 84
83 82 81 80 79
78 77 76 75 74
73 72 71 70 69
68 67 66 65 64
 |2008|
  63 62 61 60
59 58 57 56 55
54 53 52 51 50
49 48 47 46 45
44 43 42 41 40
39 38 37 36 35
34 33 32 31 30
29 28 27 26 25
24 23 22 21 20
19 18 17 16 15
14        
|2007|
  13 12 11 10
9 8 7 6 5
4 3    
 |2006|
 
 

 

Передрук матеріалів дозволяється за умови посилання на УСІМ МГОУ "Четверта Хвиля"